Pohádka - 1. kapitola aneb Jak se král rozhodl provdat dcery

1. června 2011 v 21:00 | B. |  Moje tvorba
1.

Bylo nebylo jedno veliké království a v něm žil bohatý král a jeho čtyři dcery. Král už nebyl nejmladší, šedivěl a vousy mu rostly až k zemi, a tak se jednoho dne rozhodl dcery provdat. Svolal proto na svém hradě obrovský okázalý ples. Hudba hrála, princezny tančily a culily se, zatímco král ostřížím zrakem sledoval nápadníky a občas nechal někoho vyhodit.
Brzy si oblíbil čtyři mladé prince, pro jeho dcerky jako stvořené. "Tenhle má určitě hudební talent, ten druhý, to je pořádná korba, tamten má určitě bohatou rodinu a tuhleten, ten zase řeční jako filozof!" liboval si král. Nevěděl však, kterého prince které princezně přiřadit, aby ti jeho cukrouškové nebyli navztekaní. Zamyslel se, jak jen to král dokáže, a rozhodl se prince podrobit zkoušce, aby poznal, co jsou zač.
Inu sezval ony prince a poslal je na blízký kopec ke sluji, kde prý žije bájný drak. Ten drak už sice nevyžaduje princezny ke svačině - je doba pokroku a ke všemu, kdo by jedl ty rozmazlence - ale přeci jen je to obluda a ničí nebohým zemědělcům úrodu. "Zabte ho, no šup šup, a bez dračího zubu jako důkazu se mi nevracejte!" vyhnal je papá suverénně.
Princi se tedy vybavili mačetami, puškami a meči a vydali se na cestu. Šli a šli, přešli mnoho kopců a prošli mnoho lesů, a hele! Opravdu, drak jako hora, leží si tak na zádech a opaluje se. "Do boje!" zapištěl fistulí statečný (pravděpodobně mutující) princ a pustil se do draka a ostatní za ním. Bili se, kordy třískali, princové vřískali a drak se smál, jak to lechtalo.
Padl první princ krutému draku v chřtán (no pochopte, drak už dlouho maso nejedl), padl i druhý princ a hned po něm třetí.
Ten chudák čtvrtý se na to všecho díval, poté co se po pár nevydařených výpadech decentně odklidil za strom. A když krvavá lázeň skončila a drak si lehl k odpolední siestě, vrhl se bleskurychle zbylý princ k jeho hubě. V rukou měl parádní, masivní kleště (tatínek byl zubař, než vyženil královskou korunu) a narkóza-nenarkóza vyjukanému draku vytrhl zoubek z úst.
Než se drak vzpamatoval, princ už zmizel v dáli. "Co se budu za ním honit, s plným břichem!" odfrkl si drak a znovu se položil do trávy na sluníčko. Potom poslal družku pro obklad na pusu.

Tak se stalo, že na čtyři princezny zůstal jen jeden princ.Co myslíte, jak to dopadne?
Pokračování příště ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brigita Brigita | Web | 1. června 2011 v 21:33 | Reagovat

To je úžasný. :D Bude pokráčko? :D

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. června 2011 v 21:35 | Reagovat

Ech, teď aby se o něj holky popraly :-D
Pohádky mám ráda a u téhle jsem se navíc pobavila, takže dík za počtení :-)

3 batman-ka batman-ka | Web | 17. srpna 2011 v 19:19 | Reagovat

Jsem ráda, že se líbí, díky :)
Pokráčko bude, už brzo se tady objeví ;) holky to nebudou mít jednoduchý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama