Respekt a sláva kaktusům

15. července 2011 v 21:22 | B. |  Blog
I kozel by byl lepším zahradníkem, něž já.
Můj dnešní záměr utřít prach z okenního parapetu se zvrtnul, když jsem na něm zahlédla svoji meduňku - respektive, pozůstatky meduňky. Strčila jsem do jednoho seschlého lístku a vzápětí byly na zemi všechny, zůstal jen neduživý stonek něčeho, co jsem kdysi dostala jako dárek a přísahala, že to budu opečovávat, očichávat a radovat se z každého nového lístečku. Podobně to už bohužel bylo s mnoha a mnoha dalšími zástupci flóry v mém pokoji...
Jenže protože rostliny nekřičí, nepohybují se, nekoušou a nestěžují si, že mají žízeň, procházím den za dnem kolem okna bez povšimnutí. I když, jednou za týden..spíš za měsíc...po jakémsi vnuknutí zezhora...květinky zaleju.
Po tomhle smutném zážitku, po kterém už nejspíš můžu meduňku zcela vyškrtnout ze seznamu mých přeživších rostlin, však s nadšením zjišťuji, že se na mém okně nachází ještě pár zelených exemplářů. Kromě lehce umírající, nepojmenovatelné koule listí, jsem hrdou majitelkou tří živých (vážně!) kaktusů.


A teď přichází na řadu chvála... ano, na kaktusy!
Obdivuju je, protože v mém studeném pokoji, ve kterém je bezpochyby největší zima v celém bytě (a věřím, že i domě), přežívají, přestože jsou původem z pouští.
Jsem vděčná za to, že - ačkoliv ostatní rostliny tento přístup moc neocení - kaktus stačí zalít jednou, dvakrát za měsíc.

Nemluvě o jejich chytrém vybavení k ochraně a přežití, které ledajaká rostlina nemá - ostny dovedou spolehlivě odradit většinu zájemců o obživu z kaktusu. Věřte mi, že nabodnout se, to zatraceně bolí. ;)
A nakonec...kaktusy se mi prostě líbí. Samozřejmě i ty moje. Přestože o ně téměř nepečuji, přestože nejsem pořádný fanda ani znalec kaktusů a ani jeden můj ostnatý kamarád nekvete, jsem do nich prostě z té samé vděčnosti a hrdosti naprosto zamilovaná. :)

Dneska jsem se do focení vážně dost zažrala, tak doufám, že se fotky budou líbit.
A na závěr ještě jednou moji modelové:Za odměnu po náročné "fotosešn" jsem své bodlinaté společníky zalila, tak snad vydrží ve stávající kondici, narozdíl od ubohé meduňky...

hezký den a...
respekt kaktusům!! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Henry Psanec Henry Psanec | E-mail | Web | 28. září 2012 v 23:44 | Reagovat

A věděla jste, že existuje mezinárodní hnutí Toulky s Kaktusem? "Vezměte svůj kaktus na procházku. Bude se mu to líbit. Bude se to líbit vám. A rozhodně vás čeká dobrodružství."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama