Pohádka - 2. kapitola aneb Jak princ vymýšlel úkol pro princezny

19. srpna 2011 v 16:54 | B. |  Moje tvorba
1. kapitolu najdete TADY.

2.

Od té chvíle byl princ na hradě náramně slavný. Nikdo totiž nevěděl, jak to s porážkou draka vlastně doopravdy bylo, a tak pradleny, bardi i pážata vymýšleli jednu historku za druhou. Uměl princ karate a provedl otočkový kop Chucka Norrise? Měl drak šestnáct, nebo dokonce sedmnáct hlav? Nebo princ vlastnil kouzelný meč a draka začaroval?
"Hrdina" pro jistotu jen s (nenápadně samolibým) úsměvem přikyvuje a nechává se od všech svých nových obdivovatelů opečovávat. Zatímco si ale jezdí po lovech a obráží hostiny, tatíček král si rozpačitě drbe vous. "Co já jen budu dělat? Jak jen to vymyslím?" uvažoval a celé tři dlouhé dny a noci prouvažoval.
Konečně, když už měl král tmavé kruhy pod očima a lil do sebe jeden hrnek kávy za druhým, vymyslel vcelku spravedlivý způsob, jak provdat alespoň jednu dcerku.
"Ďábelsky jednoduché!" chechtá se, protože ví, že teď už bude mít od starostí s vdavky pokoj a konečně se vyspí. Sám princ si totiž vybere - vymyslí princeznám několik úkolů a ono se uvidí, která je pro něj ta pravá!

Jak král rozhodl, tak se stalo.
Za chvíli princ rázoval po hradě obklopený rádci a vymýšlel co a jak, zatímco princezny trénovaly tanec a zpěv a všechno, co je napadlo, že by se mohlo hodit.
Dny běžely a běžely. Princezny už protančily několikáté střevíčky a v krku je od samého zpěvu bolelo...a princi zase krachoval jeden nápad za druhým. Když ho napadlo, aby princezny přinesly meč ze dna jezera, bylo to prý příliš neoriginální. Když prohlásil, že princezny musí přestěhovat les na druhou stranu království,namítali rádcové, že je to mužská práce. A když chtěl, aby se o něj princezny jednoduše popraly, zdálo se to rádcům nehumánní. Přesto však nakonec jako zázrakem před princem vyvstal nápad.

Ve velkém zrcadlovém sále, plném křišťálových lustrů, těžkých závěsů a jiných serepetiček, se proto kolem stolu sesedla celá královská rodina s princem v čele.
Po vydatném obědě si princ utřel strniště ubrouskem s monogramem a povstal. "Ehm ehm," začala jeho významná řeč, "Rád bych vám teď... éh... drahé princezny... oznámil znění prvního úkolu."

Princezny si nervózněpoposedlyna okrajích svých židliček. První, jmenovala se Limana, měla dlouhé blonďaté vlasy vyčesané do ohromného drdolu a na rameni jí seděl pestrobarevný papoušek (byla to velká milovnice zvířat a bez alespoň malé části svého zvířectva se nehla ani na krok). Modrýma očima sledovala každý princův pohyb a v duchu se modlila, aby jí úkol pasoval a aby prince získala právě ona.
Druhá princezna, té říkali Marina, měla vlasy nazrzlé a zapletené do dvou malinkých copánků, se o prince právě teď zrovna moc nezajímala (věřila, že on si ji namluví sám, jelikož jako jediná z princezen umí vařit). V ruce měla kus čokoládového dortu, v druhé svírala jehlice na pletení a její růžové buclaté tváře ukazovaly jennáznak úsměvu.
Zato třetí, ta se culila o sto šest. Byla to poslední králova dcera, Katina. Katina měla vlasy tmavé, zvlněné do nespočtu divokých loken. Její uhrančivé černé oči už stihly oskenovat prince od hlavy až k patě a rudé rty se tomu potutelně usmívaly (kdo ví, na co myslela). I ona však netrpělivě čekala na zadání úkolu.

"Nó, takže vaším úkolem bude..." pár vteřin ticha, ve kterých Marina konečně spolkla poslední sousto dortu, "dovést mi libovolné bájné zvíře! Musí být co nejkouzelnější a nejkrásnější. Sám posloudím, která z vás vyhraje." hrdě pronesl princ. A je to.
Princezny zůstaly frustrovaně zírat. Limana sice se zvířaty zacházet uměla, čekala však ženštější úkol než nahánět splašeného jednorožce po lese. Marina si už dělala starosti s tím, co si nabalí s sebou a Katina zase nikdy v životě nevytáhla paty z hradu a přilehlého města... jednoduše to vypadalo, že tenhle úkol ani pro jednu z nich nedopadne dobře.

"Slečinky, na co čekáte? Už vám běží čas, zítra v poledne buďte zpátky!" zašvitořil princ a vyhodil všechny princezny jen tak ven z brány jejich domova.Držte princeznám palce!
Pokračování příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama